ANASAYFA
ASAGİDEMİRCİ.NET
HABERLER
KÖY TARİHÇE
FOTOĞRAFLAR
SÜLALELER
THAMADELER
KÖY KROKİSİ
AYLIK HAVA DURUMU (Şubat)
ASKIDA KİTAP
VİDEO GALERİSİ
KÖY MEZARLIK ZİYARETİ VİDEO
KÖY DERGİSİ TEMEÇ
RESİM YARIŞMASI
ŞİİR YARIŞMASI
Temiz Bir Aşağıdemirci için ATIK YAĞLARI TOPLUYORUZ
BİGA BASINININ EN İYİLERİ 2011
BİGA BASINININ EN İYİLERİ 2012 ve BİGA ANKETİ
2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
2014 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
2015 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
HER FOTOĞRAFIN BİR HİKAYESİ VAR
DÜN ve BUGÜN
Yusuf GÜLSEVEN HABER YORUM
İLETİŞİM
2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ

Aşağıdemirci Köyü “2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ”
 

Ozan Arif der ki ”Vatan içinde vatan köyüme düştü yolum”. Evet köyümüz bizim için bir vatandır. Orada doğduk orada büyüdük  orada öleceğiz. Bazılarımız için de,  zaman zaman  geldiği, yakın akrabalarını ziyaret ettiği, kendi iç huzurunu bulduğu, tatilini geçirdiği, dostlarını gördüğü, anılarını tazelediği  yerdir köy. Yıllardır  bir çok ortak payda bizi bu güzel köye bir mıknatıs gibi çekti. Köy de bir ağaç devrilse, İstanbul’dan  sesini duyduk, bir komşumuz hastalansa,  İzmir’den hissettik ateşini, bir cenaze olsa Almanya’dan tuttuk yasını, bir düğünümüz olsa İngiltere’de hep birlikte eğlendik. Aşağıdemirci köyünün bizler için anlamını  kalemimiz elverse sayfalarca yazsak bitmez. 

               

Sitemiz sürekli Aşağıdemircilik olgusunu ön plana çıkarmak ve bu ortak paydadan herkesin hissesine düşeni alması için yıllardır uğraşıyor inşallah bu uğurda yürümeye de devam edecektir. Bizler için bu kadar önemli olan köyümüzün geçtiğimiz yıl, 2013 yılının Asagıdemirci.net olarak  “Yılın Köylüsünü” yani, Aşağıdemirci Köyü “2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ” seçtik.

                              

Bunu yaparken çok sevdiğimiz köyümüzün  ismini yerel ve ulusal alanda en iyi şekilde duyuran ve yaptığı iş ile bütün köylülerimizin gurur duymasını sağlayan Zeki AKAYDIN’ı, “2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ” olarak seçtik.

               

Cumhuriyetin 90.Yılında, Biga’dan Çanakkale’ye 90 km yürüyüşü ile bizleri gururlandıran ve köyümüzün ismini duyuran Zeki abimize bir kez  daha Site Yönetimi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Başarılı ve sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Yusuf GÜLSEVEN

 

 

2013 Yılının Aşağıdemircilisi Plaketini Zeki Akaydın’a, sitemiz editörleri Yusuf Gülseven ile Ali Akaydın takdim etti / 08.02.2014

 

Bu yıl ilkini yaptığımız  ve inşallah  gelenekselleştireceğimiz “”Yılın Aşağıdemircilisi“” ödülünü sahibine taktim ettik. Bu ödül topluma örnek olanların, güzel işler yapanların, gelecek kuşaklara aktarılmasına sebep olacaktır. Sitemiz bu organizasyonu ile bir kez daha tarihe not düşmüştür.

 

Köyde Bulunan sitemiz editörü Yusuf GÜLSEVEN ve Ali AKAYDIN ile birlikte Zeki AKAYDIN’a plaketi evinde ziyaret ederek taktim edildi.

 

İlk ödül sahibi ZEKİ AKAYDIN’ı bir kez daha kutluyor ve tebrik ediyoruz.

 

 

 
© Aşağıdemirci Köyü - Alaattin Akçal Özel Web Sitesi
Adres:
Telefon: / Fax: