ANASAYFA
ASAGİDEMİRCİ.NET
HABERLER
KÖY TARİHÇE
FOTOĞRAFLAR
SÜLALELER
THAMADELER
KÖY KROKİSİ
AYLIK HAVA DURUMU (Şubat)
ASKIDA KİTAP
VİDEO GALERİSİ
KÖY MEZARLIK ZİYARETİ VİDEO
KÖY DERGİSİ TEMEÇ
RESİM YARIŞMASI
ŞİİR YARIŞMASI
Temiz Bir Aşağıdemirci için ATIK YAĞLARI TOPLUYORUZ
BİGA BASINININ EN İYİLERİ 2011
BİGA BASINININ EN İYİLERİ 2012 ve BİGA ANKETİ
2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
2014 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
2015 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
HER FOTOĞRAFIN BİR HİKAYESİ VAR
DÜN ve BUGÜN
Yusuf GÜLSEVEN HABER YORUM
İLETİŞİM
Asagidemirci.net ten “Temiz Bir Aşağıdemirci Çocuklarımıza Temiz Bir Çevre Bırakmak İçin Atık Yağları Topluyoruz” Projesi(19-06-2012)

Asagidemirci.net ten “Temiz Bir Aşağıdemirci Çocuklarımıza Temiz Bir Çevre Bırakmak İçin Atık Yağları Topluyoruz” Projesi,  Türkiye de Bir İlk Daha Asagidemirci.net ten

 

Alaattin Akçal Özel Web Sitesi www.asagidemirci.net olarak yeni bir sosyal sorumluluk projesi ile karşınızdayız. Köyümüzde başlattığımız çalışma, “Temiz Bir Aşağıdemirci İçin Atık Yağları Topluyoruz” sloganı ile Evsel Atık Yağları toplayarak toprağımıza, suyumuza karışarak zarar vermesini engellemeyi amaçlıyoruz.

 

Proje kapsamında hazırlanan 5 Lt lik plastik bidonlar köyümüzdeki hanelere büyük bir kısmına dağıtılmış ve proje hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

 

Proje ile; Ali AKAYDIN’ın koordinesinde Gamze ÖZDEM ve Büşra DEMİRHAN tarafından belli periyotlarda hanelere dağıtılan bidonları içerisine toplanan atık evsel yağlar toplanarak, ilk etapta camii avlusuna koyulan 50 Lt lik bidonda toplanması sağlanacaktır. Toplanan atık yağlar  Fuat BİLİCİ tarafından Biga Sanayisinde bulunan,  Belediye Atık Yağ Toplama Merkezine götürülerek teslim edilecektir. Bu sayede lavabolara döktüğümüz yağlar köyümüz kanalizasyonun bağlı olduğu deremizin, yer altı sularının kirlenmesini engelleyecek, yine dere suyundan sulanan sebze, meyve ve zirai ürünlerin yiyerek tekrar bizlere dönen zararları bilimsel olarak kanıtlanmış maddelerden korunmuş, köyümüzü ve çevremizi temiz tutmuş, gelecek nesillere TEMİZ BİR AŞAĞIDEMİRCİ bırakmış olacağız.  

  

Gelişen ve değişen dünyamızda eskiden zararı gelmeyeceği düşünülen birçok maddeni yasaklandığını, kullanılmadığını, çevremizi geriye dönüşü olmayacak şekilde kirlettiğini çok iyi biliyoruz. Asagidemirci.net olarak gerçekleştirdiğimiz bu proje ile öncelikle “atık yağların kanalizasyona dökümemesi gerektiğibilincini yerleştirmek, çevreye verdiği zararlara dikkat çekmek, köyümüze ve köylülerimize “hiçbir külfet” getirmeden örnek bir çalışma yaparak küçük bir köyde de atık yağları toplanabileceği gerçeğini Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kanıtlanmış olacağız.   

 

Geçtiğimiz günlerde başlattığımız projeyi gerçekleştirmemizde yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen tüm köylülerimiz, hemşehrilerimiz, büyüklerimize, projenin içerisinde yeralan, faal olarak çalışan Ali Akaydın, Fuat Bilici, Gamze Özdem ve Büşra Demirhan’a teşekkür ediyorum. Köyde konu ile ilgili tüm arkadaşlardan bilgi alınabileceği gibi 532.767 68 14 nolu telefondan da bilgi alınabilir, yönlendirme yapılması istenebilir.

 

Alaattin AKÇAL

www.asagidemirci.net

 

 

 

 

 

bu haber 7222 kez okundu.FancyBox 1.3.4 | Demonstration© Aşağıdemirci Köyü - Alaattin Akçal Özel Web Sitesi
Adres:
Telefon: / Fax: