ANASAYFA
ASAGİDEMİRCİ.NET
HABERLER
KÖY TARİHÇE
FOTOĞRAFLAR
SÜLALELER
THAMADELER
KÖY KROKİSİ
AYLIK HAVA DURUMU (Şubat)
ASKIDA KİTAP
VİDEO GALERİSİ
KÖY MEZARLIK ZİYARETİ VİDEO
KÖY DERGİSİ TEMEÇ
RESİM YARIŞMASI
ŞİİR YARIŞMASI
Temiz Bir Aşağıdemirci için ATIK YAĞLARI TOPLUYORUZ
BİGA BASINININ EN İYİLERİ 2011
BİGA BASINININ EN İYİLERİ 2012 ve BİGA ANKETİ
2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
2014 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
2015 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
HER FOTOĞRAFIN BİR HİKAYESİ VAR
DÜN ve BUGÜN
Yusuf GÜLSEVEN HABER YORUM
İLETİŞİM
Gerçeklerin Bir Gün Ortaya Çıkması Gibi Kötü Bir Huyu Vardır
Yusuf GÜLSEVEN


GERÇEKLERİN BİR  GÜN  ORTAYA ÇIKMASI GİBİ KÖTÜBİR HUYU VARDIR

Alttaki iki paragraf  18.05.2012 tarihli köşe yazıma aittir,

Fenerbahçe ye karşı yapılan adaletsizlikler haksızlıklar artık ayyuka çıktı, Toplumun adalet anlayışı ve adalet duygusu  çok büyük yara aldı.   Bunu yapanlar ve çanak tutanlar artık tarafsızlıklarını ve inandırıcılıklarını kaybettikleri  gibi ne kadar  tehlikeli bir iş yaptıklarının da  inşallah farkına varırlar.

Eğer Fenerbahçeli Başkan ve Yöneticiler  ile ilgili  bir suç şüphesi varsa, Adil olarak yargılanmaları ve kendilerini savunmalarına izin verilmeli. Başka kulüp ve kişiler ile ilgili de bir şüphe var ise bunlarda aynı şekilde muamele görmelidir. Adalet herkese eşit olmak zorundadır. 28 Şubatta olduğu gibi çamur at, kamuoyu ve basın yolu ile linç et ve sonra mahkum edersen, kendi kendini mahkum etmiş olursun.

Bizim gibi tüm Fenerbahçelilerin 3 Temmuz 2011 den beri yukarıda söylediklerini şimdilerde  Başbakan dahil Türkiye’nin büyük bir kesimi söylemeye başladı.

Gelinen noktada hukuk sistemi öc almak, güç göstermek , karşı tarafa zarar vermek için bir araç olmuş, suçluyu suçsuzu yapılan eylemler değil kişilerin hangi görüşe sahip oldukları, neleri destekledikleri neleri desteklemedikleri , kime neye biat edip etmedikleri  belirliyor. Bir şahısa ders vermek adına bir camiayı zan altında bırakmak, zarar vermek  neyle izah edilebilir. Fenerbahçelilerin  bu isyanını anlamayanlar, anlamak istemeyenler şimdilerde ne kadar haksızlığa uğradığımızı inşallah  görüyorlardır.

 Açık delili olan Trabzonspor nasıl olurda aklanırken, Fenerbahçe Başkanı çete lideri olmaktan ceza alabiliyor ve bu çetenin diğer üyeleri kim, yardım ve yataklık yapanlar kim işbirlikçileri kim nerede bunlar, varsa böyle kişiler niye ceza almıyorlar!  

Sosyal medyada konuşulanlara göre Trabzon ve Galatasaraylı yöneticiler gizli tanık olmaları karşılığı aklanma pazarlığına girmişler. Tapeleri silinmiş, dosyaları sümen altı edilmiş. Hiçbir somut delili  olmayan  Fenerbahçe suçlu ilan edilerek  ne durumaa düşürdüler, şikeci damgası vurdular,  Avrupa’ya  göndermediler. Yazık ki ne yazık! 

Bu konu ile ilgili son olarak şunu da belirtmek istiyorum,  hani derler ya “bütün dünya karşıma geçse bildiğim doğrudan ben vazgeçmem“ diye. Aziz Yıldırım için bu sözü herhalde kullanabiliriz. Mahkemeler suçlusun dediler, o ben suçsuzum dedi . Basın kamuoyu ve kendi camiasından bir kısım suçlusun dedi, o ben suçsuzum dedi. UEFA suçlusun dedi, o ben suçsuzum dedi. Adeta bütün dünya ya karşı direndi ve direnmeye de devam ediyor.” Gerçeklerin bir gün ortaya çıkması gibi kötü bir huyu vardır.”(Aykut Kocaman’ın bu buhranlı günlerde söylediği söz)

Köy sitemiz her şeye rağmen dolu dizgin yoluna devam ediyor. Her fırsatta söylüyoruz bir daha altını çizelim, Aşağıdemircilik olgusunu pekiştirmek için köyümüz ile gurbette yaşayanların bağını koparmamak için var güzümüzle uğraşıyoruz. Sosyal ve kültürel  faliyetlere önem veriyor ve destekliyoruz.

Bu yıl ilk kez, Yılın Aşağıdemirclisi- yani  yılın köylümüzü seçtik, Zeki Akaydın’ın “Cumhuriyetin 90.Yılında 90 km Yürüyüşü” ile bu kulvarda rakipsizdi. Bu faaliyeti her yıl yaparak  gelenekselleştireceğiz.

Sitemizin Ana Sayfasına bakıldığında bir yıl öncesine göre e çok daha dolu olduğu fark edilecektir. Sürekli yeniliklerin peşinden koşulması, Sosyal ve kültürel faaliyetlere geniş  yer verilmesi ve desteklenmesi  dün olduğu gibi bugünde  bütün yeniliklerin öncüsüyüz.

Ana sayfada sol kısımda 20 adet  bölüm var, üst kısımda 6 adet  bölüm var. Yani Sitemizde tam 26 ayrı bölüm var. Hepsi  köyümüzü köylümüzü ilgilendiren konularla dolu. Bunu hiç kimse küçümsemeye kalkmasın bunun altında büyük emek var, büyük özveri var. Yani Alaattin Akçal var.

Bu yoğun tempoda zaman zaman  hiç hoş olmayan olaylarla da  karşılaşıyoruz . Birde bunun stresini yaşıyor, haksızlıklarla karşı karşıya kalıyoruz. Fenerbahçe ile başladık yine Fenerbahçe ile bitirelim. Aykut Kocaman   ne demişti ”GERÇEKLERİN BİR  GÜN  ORTAYA ÇIKMASI GİBİ KÖTÜBİR HUYU VARDIR “

 

Yusuf GÜLSEVEN

[email protected]

 

Yazara Ait Diğer Makaleler
UMUMİ İSTEKLERİM “İZ” (2014-12-26)
BU BİR PROJEDİR (2014-12-22)
Gerçeklerin Bir Gün Ortaya Çıkması Gibi Kötü Bir Huyu Vardır (2014-01-21)
Aşağıdemirci Köyü “2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ” Seçtik. (2014-01-08)
ÇERKESLERİN KADERİ; SÜRGÜN (2013-01-29)
Haziranda Köy (Not: Panayıra Sakın Gitmeyin) (2012-07-13)
ADALET YILLIK İZİNDE, AZİZ YILDIRIM İÇERİDE (2012-05-18)
ŞAMPİYONSUN FENERBAHÇE CUMHURİYETİ (2012-05-12)


Bookmark and ShareFancyBox 1.3.4 | Demonstration
Günün Fotoğrafı


Duyurular
Adige Xase Çerkes Derneği Bayrak Günü Dostluk Yemeği - 23.04.2016
Ahmet SALTAŞ Sünnet Merasimi – 14.05.2016
Uluslararası Adige Filolojisi Sempozyumu 13-15.05.2016
Çetin Berna SEZEN çifti NİKAH – 16.04.2016
Çetin-Berna ÇETİN çifti DÜĞÜN – 14.05.2016
ANBAROBA KÖY HAYRI - 15.05.2016
YENİMAHALLE KÖYÜ HAYRI – 22.05.2016
Kerem-Neslihan ARSLAN Çifti DÜĞÜN – 07.07.2016

Nurettin AKÇAL
SOY AĞACI

TEMEÇ
Biga Şehidini Unuttu: Jan. Er. MEHMET ÖZER

Konuk Yazar
Sanatevi ve Biga Ekolojik Film Festivali Hakkında

İlhan ELMAS
DONKİŞOT

Osman KİBAR
OSMAN KİBAR dan Şehit Uzm.Çvş. ULAŞ AÇIKGÖZ DESTANI

Seren ÖZDEN
SETENAY

Dr.Muhammet AKKAYA
ÖKSEOTU ve MÜCADELESİ

Yusuf GÜLSEVEN
UMUMİ İSTEKLERİM “İZ”

Çerkes Ethem in Ele Geçen Hatıraları
Ve Nihayet Yunan hatlarında önce bozgun merkezde başladı ve diğer taraflarada sirayet etti

Cahide Ulaş AYTAR
ÖĞRETMENİM

İlknur KILIÇ
KUTSAL TOPRAKLAR

Harun ŞİREN
Biga Kafkas Derneği Binası ve Destekleyenler – III

Erkan KILINÇ
Ortadoğu da yeni haritalar-Suriye

Osman KÜÇÜKIŞIK
YAZA DAMGASINI VURAN TIRTILAR

Numan ÜNER
Biga'da Birlik Beraberlik ve Türevleri© Aşağıdemirci Köyü - Alaattin Akçal Özel Web Sitesi
Adres:
Telefon: / Fax: