ANASAYFA
ASAGİDEMİRCİ.NET
HABERLER
KÖY TARİHÇE
FOTOĞRAFLAR
SÜLALELER
THAMADELER
KÖY KROKİSİ
AYLIK HAVA DURUMU (Şubat)
ASKIDA KİTAP
VİDEO GALERİSİ
KÖY MEZARLIK ZİYARETİ VİDEO
KÖY DERGİSİ TEMEÇ
RESİM YARIŞMASI
ŞİİR YARIŞMASI
Temiz Bir Aşağıdemirci için ATIK YAĞLARI TOPLUYORUZ
BİGA BASINININ EN İYİLERİ 2011
BİGA BASINININ EN İYİLERİ 2012 ve BİGA ANKETİ
2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
2014 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
2015 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ ÖDÜLÜ
HER FOTOĞRAFIN BİR HİKAYESİ VAR
DÜN ve BUGÜN
Yusuf GÜLSEVEN HABER YORUM
İLETİŞİM
ADALET YILLIK İZİNDE, AZİZ YILDIRIM İÇERİDE
Yusuf GÜLSEVEN


ADALET YILLIK İZİNDE, AZİZ YILDIRIM İÇERİDE

 Sanırım 2007 yılı, Fenerbahçe nin  100.yılıydı,  hem şampiyonluğa hem de Türkiye Kupasına iddialı bir şekilde ilerleyen Fenerbahçe, yarı final maçında Beşiktaş ile karşılaşıyordu. Federasyon Başkanı da bir sene önce sezon ortasında gelip de meşhur Denizli faciası ile Galatasarayı şampiyon yapan Haluk Ulusoy du.

Beşiktaş ile Fenerbahçe Türkiye kupası yarı finalinde karşılaşıyorlar; bu maçta ki bir pozisyon hala aklımda, Baki Mercimek defansta oynuyor  sarı kartı var ve bir pozisyonda  Tuncay Şanlı ya çift dalıyor, pozisyon tartışmasız sarı kart,  tamda olay yan hakemin önünde oluyor  ve yan hakem elini   sol göğsünde bulunan cebini işaret ederek Orta hakem Selçuk Dereli ye kart ver diyerek uyarıyor.

Orta Hakem Selçuk Dereli sarı kartını çıkarıp veremiyor verse Beşiktaş  10 kişi kalacak ve Fenerbahçe oyun olarak daha da rahatlayacak. Durum da 1-0 Fenerbahçe lehine ilk maçta 1-0 olduğundan maç uzatmaya gidiyor, uzatmada  ise Nobre nin golü ile Beşiktaş beraberliği sağlıyor , böylelikle  Beşiktaş  tur atlıyor ve 29 yıla kadar süren kupa özlemi de devam ediyor.

Yan hakemin cebini işaret etmesi hiçbir zaman gözümün önünden gitmiyor. Milyonların önünde herkesin çok net gördüğü tartışmasız bir pozisyonda hakem gerekeni yapmıyor, Adaletli olmuyor. O yıllarda bu işler çok aleni yapılıyordu ,  Federasyonun uygulamaları, Beşiktaş Başkanının  kupa bizim şampiyonluk sizin demesi gibi, Galatasaray ın başta  Kayserili Gökhan ile Mehmet  olmak üzere, bu gün olduğu gibi  rakip futbolcuları transfer vaadinde bulunması, penaltılar, kırmız kartlar vs vs  bunun gibi bir sürü etik dışı davranışlar organize bir şekilde Fenerbahçe aleyhine yapılıyordu.

O günlerde Galatasaray lı ve Beşiktaşlılar la atışırken şunu söylüyorduk “ birileri herkesin gözü önünde işaret parmağını gözümüzün içine sokuyor ve kimsede buna ses çıkarmıyor, Adalet bu gün bize yarın size lazım  

Bu gün ise artık birileri iki eli ile iki gözümüzü çıkarmak için müdahale de bulunuyor ve bir çok kişide debelenmesin diye  kollarımızı ve bacaklarımız tutuyor.

Neler oluyor Türk Futboluna, göz göre göre bir kulüp  bu kadar haksızlıkla ve adaletsizlikle nasıl karşı karşıya kalabiliyor . Nerede bu adalet. ?Yoksa yıllık izinden mi ?

Türk futboluna ve Türk sporuna  son yıllarda çağ atlatan  Aziz Yıldıırım  3 Temmuz dan beri maalesef tutsak, ne somut bir delil var ! ne bir itiraf var! Neden tutsak edildiğini de mahkeme açıklayamıyor .

Tamam, madem  Türk Futbolunda şüpheler ortaya çıktı,  operasyon yapılacak, Aziz Yıldırımı dinleme kararı alınıyor ve dinlenmeye başlanıyor. Karar alındığında Trabzon 9 puan önde niye Trabzonlular aylar sonra dinlenmeye başlanıyor. 

Trabzon kısa zaman diliminde dinlenmesine rağmen çok net suç teşkil edecek bulgular, itiraflar ve tapeleri ortada iken ve de dava nın tek ve en büyük itirafı Sivasspor Başkanın  “Trabzondan 1 Milyon Tl teşfik teklif edildi.” demesine rağmen niye  Trabzon dan bir  tane zat bir gün bile içeriye alınmıyor.

Aziz Yıldırım a  Çete suçlaması yapılıyorlar  ama  Çete üyeleri dedikleri de   kendi Yöneticileri ve muhasibi, bu adamlar hiyerarşik olarak zaten emrindeler nasıl çete olabiliyorlar. Bu mantıkla bakılıra; bilerek veya bilmeyerek mali veya idari  basit bir suç işleyen tüm kulüpler ve hatta şirketler  de çete oluşturmak suçu ile mi  yargılanacak ? .

Fenerbahçenin bütün hesapları inceleniyor ve bir kuruş açık çıkmıyor ama sağır sultanın bile yıllardır bildiği Denizliye verilen  1 Milyon Dolar için Milyarlık adam Adnan Polat a dolandırıcılık davası açılıyor ve dava kişileştiriliyor. Galatasaray  bir şekilde davadan soyutlanıyor . Minare kılıfınada sığmıyor bütün evrakları tamam ama 1 Milyon doların ne hikmetse  makbuzu kayıp.

Şu kayıp 1 Milyon dolar davası bile Fenerbahçeye yapılan zulmü ortaya koyuyor. Fenerbahçe olunca şikeci ve çeteci vurun abalıya, Galatasaray olunca ferdi suç.!  İki yüzlü medya ise Galatasarayın davasını  bir saat bile  tartışmadan aklasın  ve sümenaltı etsin. Vaayy be   

Basın daha 3 Temmuz dan bu yana  yargısız infaz yapıyor  kendini hem hakim  hem savcı yerine koyuyor  her ay sonuna tarih vererek UEFA nın sopası ile tehtid ediyor. Ne ilginçtir  10 aydır hep” şu tarihe kadar Fenerbahçe küme düşürülmese UEFA  gelip düşürecek” dediler ,  dediler ama dediklerinin  hiç biriside çıkmadı ve çıkmayacakta. Onlara kalsa Aralıkta oynanan Galatasaray Fenerbahçe derbisi bile oynanamayacaktı !

Şimdiye kadar bilinen Aziz Yıldırım a muhalif yazarların yanında spor kamuoyunda hiç kimsenin adını sanını duymadığı Yalansu Rok gibi  gazeteciler  ile   spor hukuku uzmanları da  türüyor ve kanal kanal gezerek ne menfaatleri varsa Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe nin  en ağır ceza alması için bas bas bağırıyorlar. Bunların bir de ortak noktaları ı var  hepsi de Galatasaraylı, ne kadar tesadüf değil mi ?  

Fenerbahçe ye karşı yapılan adaletsizlikler haksızlıklar artık ayyuka çıktı, Toplumun adalet anlayışı ve adalet duygusu ı çok büyük yara aldı.   Bunu yapanlar ve çanak tutanlar artık tarafsızlıklarını ve inandırıcılıklarını kaybettikleri  gibi ne kadar  tehlikeli bir iş yaptıklarının da  inşallah farkına varırlar.

Eğer Fenerbahçeli Başkan ve Yöneticiler  ile ilgili  bir suç şüphesi varsa, Adil olarak yargılanmaları ve kendilerini savunmalarına izin verilmeli. Başka kulüp ve kişiler ile ilgili de bir şüphe var ise bunlarda aynı şekilde muamele görmelidir. Adalet herkeze eşit olmak zorundadır. 28 Şubatta olduğu gibi çamur at, kamuoyu ve basın yolu ile linç et ve sonra mahkum edersen, kendi kendini mahkum etmiş olursun.

Sevgi ve saygılarımla

 

Yusuf GÜLSEVEN

[email protected]

 

 

Yazara Ait Diğer Makaleler
UMUMİ İSTEKLERİM “İZ” (2014-12-26)
BU BİR PROJEDİR (2014-12-22)
Gerçeklerin Bir Gün Ortaya Çıkması Gibi Kötü Bir Huyu Vardır (2014-01-21)
Aşağıdemirci Köyü “2013 YILININ AŞAĞIDEMİRCİLİSİ” Seçtik. (2014-01-08)
ÇERKESLERİN KADERİ; SÜRGÜN (2013-01-29)
Haziranda Köy (Not: Panayıra Sakın Gitmeyin) (2012-07-13)
ADALET YILLIK İZİNDE, AZİZ YILDIRIM İÇERİDE (2012-05-18)
ŞAMPİYONSUN FENERBAHÇE CUMHURİYETİ (2012-05-12)


Bookmark and ShareFancyBox 1.3.4 | Demonstration
Günün Fotoğrafı


Duyurular
Adige Xase Çerkes Derneği Bayrak Günü Dostluk Yemeği - 23.04.2016
Ahmet SALTAŞ Sünnet Merasimi – 14.05.2016
Uluslararası Adige Filolojisi Sempozyumu 13-15.05.2016
Çetin Berna SEZEN çifti NİKAH – 16.04.2016
Çetin-Berna ÇETİN çifti DÜĞÜN – 14.05.2016
ANBAROBA KÖY HAYRI - 15.05.2016
YENİMAHALLE KÖYÜ HAYRI – 22.05.2016
Kerem-Neslihan ARSLAN Çifti DÜĞÜN – 07.07.2016

Nurettin AKÇAL
SOY AĞACI

TEMEÇ
Biga Şehidini Unuttu: Jan. Er. MEHMET ÖZER

Konuk Yazar
Sanatevi ve Biga Ekolojik Film Festivali Hakkında

İlhan ELMAS
DONKİŞOT

Osman KİBAR
OSMAN KİBAR dan Şehit Uzm.Çvş. ULAŞ AÇIKGÖZ DESTANI

Seren ÖZDEN
SETENAY

Dr.Muhammet AKKAYA
ÖKSEOTU ve MÜCADELESİ

Yusuf GÜLSEVEN
UMUMİ İSTEKLERİM “İZ”

Çerkes Ethem in Ele Geçen Hatıraları
Ve Nihayet Yunan hatlarında önce bozgun merkezde başladı ve diğer taraflarada sirayet etti

Cahide Ulaş AYTAR
ÖĞRETMENİM

İlknur KILIÇ
KUTSAL TOPRAKLAR

Harun ŞİREN
Biga Kafkas Derneği Binası ve Destekleyenler – III

Erkan KILINÇ
Ortadoğu da yeni haritalar-Suriye

Osman KÜÇÜKIŞIK
YAZA DAMGASINI VURAN TIRTILAR

Numan ÜNER
Biga'da Birlik Beraberlik ve Türevleri© Aşağıdemirci Köyü - Alaattin Akçal Özel Web Sitesi
Adres:
Telefon: / Fax: